Holdoversigt

Herunder finder du oversigt over trænere og kontaktpersoner til de enkelte hold/årgange.
For information om træningstider kontakt en af personerne der er tilknyttet holdet.

INDMELD / UDMELD: Se mere på denne side: KLIK HER

 TrænereTelefonMail
U5 - årg 2014
(Opstart forår 2019)
Birgitte Bundgaard30596393lb@events.dk
U6 - årg 2013 og yngreSøren Mathiasen24256104sorenmathiasen@hotmail.com
Claus Møller Laustsen21800081clauslaustsen@outlook.dk
Claus Olesen21462886Leseon@gmail.com
U7 årg 2012Tommi Frederiksen41891339
Tommi.Frederiksen@dk.dsv.com
Jonas Dybdal Øksenbjerg (Info person)81407911dybdaljo@gmail.com
Katja Krustrup Pedersen
21972717katjabo@sol.dk
Rikke Andersen24456556rikkebergstrom@hotmail.com
U8 årg 2011Thomas Christophersen24246060thomas_christophersen@live.dk
Kim Juul Pedersen 26838269mail@kjpbyg.dk
Henriette Juul Holst
(Info person)
21905306henriette_mogensen@hotmail.com
U9 årg. 2010Karen Norberg
(Info person)
29335771karennorberg@hotmail.com
Claus Olesen41247979clausolesen123@hotmail.com
Peter Agergaard27125591peteragergaard@dadlnet.dk
John Madsen27635757info@seemore.dk
U10 drenge årg. 2009Richard Juul40951175juulrichard@gmail.com
Paw Ebbesen20434133holm-ebbesen@youmail.dk
Bettina H. Ebbesen
(Info person)
24463704holm-ebbesen@youmail.dk
Carsten Veje40305080cv@bsjviborg.dk
Martin Bellmannmartinbelmann@yahoo.dk
U10 piger årg. 2009
Kim Nissen20752654ksbnissen@gmail.com
Torben Bundgaard51949119torbenbundgaard@hotmail.com
U11 drenge årg 2008Kristian Lukassen60390909909@rema1000.dk
Jacob Bohsen61279010jacob@bohsen.dk
U11 piger årg. 2008Birger Henriksen30610399hhcviborg@gmail.com
Kim Tholstrup40916709kimtholstrup@hotmail.com
Arne Alexander51660093arne@activewellness.dk
Jeppe Hansen
(Info person)
40200020jeppe@goppe.dk
U12 drenge årg. 2007Peter Agergaard
(Info person)
27125591peteragergaard@dadlnet.dk
Brian Mathiasen40837361mathiasenbrian@gmail.com
Christian Bryder Dolberg26879346christianbryder@gmail.com
Hans Henrik Madsen23602503crone.85@hotmail.com
Morten Gravesen29999039morten.gravesen@mail.dk
U12 PigerSamme som under U11 Piger
(Se U11 Piger)
u13 drenge årg. 2006Jacob Bilde Lauridsen51942751j.bilde.lauridsen@gmail.com
Lars Nielsen21206572llt.nielsen@gmail.com
U13 piger årg. 2006
Steffen Højer40929730steffenhoejer@gmail.com
Frank Stølting51313048frs@dabank.dk
U14 drenge årg. 2005Søren Jeppesen26270904vinkel203@live.dk
U14 piger Eastside/VFFRandi Gosvig Jensen
(Info person)
25342577randi@smak.dk
Bettina Mirasola61681804bettina@mirasola.dk
Jakob Madsen22315325 mmadves@hotmail.com
U15 drenge Eastside
årg. 2004
Carsten Veje40305080cv@bsjviborg.dk
Hans Thiel Nielsenthiel@email.dk
Ann Løth Nielsen40289774annloeth@gmail.com
Lars Kjærsgaard26165480Lars.kjaersgaard@gmail.com
U15 piger Eastside årg. 2004Bjarke Andersen21142552bjad@almbrand.dk
U16 Drenge Eastside Årg. 2003Jørgen Bundgaard Randa41649022jranda@live.dk
Claus Hermann22303930info@hermann-events.dk
Jesper Sørensen41258362jksoer@gmail.com
Peter M. Westergaardpmw@fibermail.dk
Ole Højbergole.hojberg@anis.au.dk
U16 piger Eastside/BT Team Viborg årg. 2003Anja Gammelby Nielsen25338567 Anja@gammelby.dk
U17 drenge Eastside årg. 2002Helle Jacobsen
(Koordinator)
60617401Hjacobsen@youmail.dk
Sinthujan Nagenthiraja
(Træner)
29702414sinthupost@gmail.com
Lars Christensen
(Holdleder)
61757714Branth.christensen@gmail.com
U18 piger Eastside BT/Team Viborg årg. 2002 og 2001
Ulrik Kvist24771922Ulrikkvist1@gmail.com
Michael Andersen41320379fam_hoveandersen@yahoo.dk
U19 - årg. 2001/2000
Træner sammen med senior
Se under senior
Senior Herre Årg. 1999 og ældreCasper Hansen (Udvalg)29457296csh@live.dk
Claus Højgaard60458605claus71@msn.com
Seniordamer /søndagspigerConnie N Andersen29913551kscj@mail.dk
Oldboys(11 m)Rene Jensen60520720asmildhegn28@hotmail.com
Veteran(11 m.)Michael D. Petersen(11m)29202098michael@dahlpetersen.dk
Master AHenrik Laustsen(7 A hold)hel@nykredit.dk
Master BKim Refsgaard( 7 B hold)kr@fiberpost.dk
Super MasterErling Nedergaardflag@email.dk